Család-bazár

Minden, ami Család: dédi palóc receptjei, papás-mamás, a baba kedvenc ételei, utazási tippek. Csak tessék!

Papás-mamás (-babás)

családi programajánló Budapesten és környékén

 

Kirándulóhelyek Budán és Pesten, melyeket ismerünk, szeretünk, de nem biztos, hogy éppen eszünkbe jutnak, amikor azon gondolkozunk, hová menjünk a hétvégén. Ezen az oldalon összegyűjtve megtaláljátok a legnépszerűbb, legkedveltebb fővárosi és környéki kirándulóhelyeket. Akár párosan, akár gyerkőccel, mozduljunk ki minél többször!

 

buda_es_pest_1840_korul.jpg

Buda és Pest látképe az új Lánchíddal, 1848 körül. Szerző: Ismeretlen

 

 

BUDA

buda.jpg

Buda és Pest látképe a Rózsadomb felõl, jobbra a királyi vár - színezett litográfia, 1840 körül Képeslap, Borda Antikvárium, Budapest, 1998.

 

Madárhegy

A XI. kerületben, Gazdagrét mellett található domboldal új építésű házakkal van tele. A Nevegy utca végén a domb tetején a zöldben is sétálgathatunk, valameddig a babakocsi is tolható a kis ösvényen. Közben megtekinthetjük a szebbnél szebb, illetve nagyobbnál nagyobb házkölteményeket. Egy sóbarlang is található a közelben, érdemes kipróbálni és kicsit felfrissíteni belvárosi szmoghoz szokott tüdőnket.

 

Római part

Randi helyszínnek és családi sétához is kitűnő helyszín. Egy hekk az Evezősben, koviubival, fröccsel, ehhez már csak jó idő kell.

 

Gül baba türbéje

turbe.jpg 

Franz Weiss: Szõlõskert Gül baba türbéje körül 
Pest-Buda anno 1838. Tizennégy színes litográfia Vasquez Károly Buda és Pest szabad királyi várossainak tájleírása címû sorozatából. Összeállította: Rózsa György. 
Magyar Helikon/Corvina, Budapest, 1972, 13. kép.

 

Az egyik legszebb és legrégebbi budapesti utca a Margit híd budai hídfőjéhez közel eső Gül baba utca. Fotózkodáshoz is jó helyszín a macskaköves, girbegurba utcácska. Néhány lépcső leküzdése után megtaláljuk a türbét is, amelyet nyáron rózsabokrok is díszítenek. Mielőtt belépnénk a csendes helyre, hagyjuk siklani a tekintetünket a budai házak fölött.

 

Budai vár

budapest-i-kerulet-torokkori-buda-_1.jpg 

Buda a középkorban (A Schedel világkrónikából 1493)

 

Romantikus, hangulatos, és gyönyörű. És ha már fönn vagyunk, ne csak a Halászbástyát és a Mátyás-templomot nézzük meg. A Nemzeti Galéria 1975 óta tekinthető meg a Budavári Palotában, ám várhatóan 2018-ban elköltözik az Ötvenhatosok terén működő új Múzeumi Negyedbe, még előtte nézzük meg itt (is) a kiállításait. Érdemes továbbá betérni a Ruszwurm cukrászdába (Szentháromság utca 7.), és megkóstolni híres krémesüket - a forró csokijuk is isteni, de a kettő együtt talán túl ütős. :)

 

Fogaskerekű

A Széll Kálmán térről (régebbi Moszkva térről) a 61-es vagy 59-es villamos visz a Városmajor megállóig, ahonnan a Fogaskerekű indul. Menetideje 15-20 perc. Próbáljuk ki, igazi különlegesség, amint a Budai-hegység lábától fölkapaszkodik velünk a szerelvény a Széchenyi-hegyre (és persze vissza is jön). Megállóhelyek: Városmajor, Szent János kórház, Orgonás, Esze Tamás iskola, Erdei iskola, Adonis utca, Városkút, Svábhegy, Művész út, Széchenyi-hegy-Gyermekvasút. Várható, hogy a pályát a közeljövőben meghosszabbítják Normafa felé.

 

Sikló

Drága mulatság ez a kis síneken közlekedő “lift” a vár tövében (a menetjegy 1100 Ft, a retúrjegy 1700 Ft, 3 éves kor alatt viszont ingyenes – jelenleg, 2014 márciusában), de egyszer azért kipróbálhatjuk, hogy ne csak a külföldiek használják. Persze nemcsak ezért, hanem a századfordulós hangulat megidézéséért is: a világ második siklójából szép kilátás nyílik a Dunára és a Lánchídra.

 

Széchenyi-hegyi gyermekvasút

A gyermekvasút kb. 11 km hosszan nyújt kikapcsolódási lehetőséget, nemcsak gyerekeknek. A  hangulatos erdei útvonalon a menetidő kb. 50 perc. Az egyik állomáson át lehet szállni a Zugligeti Libegőre is, illetve Normafánál is van megállóhelye. Állomásai: Hűvösvölgy, Hárshegy, Szépjuhászné, János-hegy, Virágvölgy, Csillebérc, Normafa, Széchenyi-hegy. Májustól augusztusig mindennap közlekednek a vonatok, téli hétvégi napokon óránként, nyári hétvégi napokon negyvenöt percenként.

 

Zugligeti Libegő

A Budai hegyekben és a budapesti panorámában gyönyörködhetünk a körülbelül 1 km hosszú pályán. A 12 perc menetidő alatt a libegő 262 méter szintkülönbséget győz le. A menetjegy 2014 márciusában 900 Ft, a retúrjegy 1400 Ft. A Libegő alsó megállóját a Nyugati pályaudvartól induló 291-es busszal közelíthetjük meg. Felső végállomása a 90A busz ‘Normafa’ megállójától 2 km-nyi sétára van. Ha autóval megyünk, a Zugligeti úton érdemes megközelíteni és leparkolni. A Libegő felső végállomástól 700 méteres sétával érhetjük el a Gyermekvasút János-hegyi megállóját, negyed órányi emelkedős sétával pedig az Erzsébet-kilátót.

 

Normafa

Télen kiváló szánkózó-, síelő- és forraltbotozóhely, nyáron nagyszerű kirándulóhely (tipp: vigyünk magunkkal grillcsirkét és kovászos uborkát). Igaz, néha az az érzésünk, hogy egész Budapest ide jár kirándulni, de az erdei utak, lankák szépsége, a hely könnyű megközelíthetősége és kiépítettsége kárpótolni fog minket. Normafáról számos erdei útvonal indul a budai hegyek más pontjaira, így például a János-hegyre (itt található a Zugligeti libegő végállomása és az Erzsébet-kilátó), Zugligetbe, Csillebércre, Makkosmáriára, Budakeszire.

 

János-hegy

Itt található az Erzsébet-kilátó, melynek 101 lépcsőjét megmászva csodás budapesti panorámában gyönyörködhetünk - általában. Sajnos 2014 februárjában gyújtogatásnak esett áldozatul a kilátó, ajtaja alaposan megégett.

 

Csillebérci Kalandpark

A kalandpark egy ötperces, hatszáz méteres sétával érhető el a Normakert Étteremtől. Nagyszerű szórakozás kicsiknek és nagyoknak egyaránt, a képességeink határait feszegetni, legyőzni önmagunkat a Lombok között, miközben a budai hegyek friss levegőjét szívjuk.

 

Kecske-hegy

A Hármashatár-hegy belső része a II. és III. kerület között. Nyugati lejtője alatt a Glück Frigyes erdei sétaút vezet, melynek fő látnivalója az Oroszlán-szikla. Ez egy óriási dolomittömb, amely nagyon hasonlított az állatra, ezért még után is faragták egy kicsit. Sajnos a szikla megsérült a második világháborúban. A nagymacska nemcsak a turistautat, hanem a fölötte lévő 11 méter hosszú Oroszlán-barlangot is őrzi. A BKV honlapján a Kecske-hegy és az Oroszlán-szikla megközelítéséről részletes információt kapunk (Zöld BKV/Túraútvonalak menüpont).

 

Sas-hegy

A Sas-hegyi tanösvényen (a BAH-comóponttól nem messze) a jégkorszakból megmaradt növényfajtákat is láthatunk. A tanösvény hossza 850 méter, és csak vezetővel együtt járható be, de igazán szép kis sétaútvonal.

 

Pálvölgyi cseppkőbarlang

A Szépvölgyi út mellett található barlang ma Magyarország leghosszabb barlangja. Járatainak hossza 29 kilométer, nem kell azonban megijedni, a túraútvonal csak 500 méteres. A barlangtúra során változatos cseppköveket, gömbszerű hévizes oldásformákat, csillogó kalcitkristályokat, és ősi kagylólenyomatokat csodálhatunk meg.

 

Szemlő-hegyi barlang

Túraútvonala 300 méter hosszú, mely körülbelül 40 perc alatt járható be. A falakon ritka borsókő-kiválásokat és gipszkristályokat figyelhetünk meg. A barlang tiszta levegője jó hatással van a tüdőnkre, néhány operaénekes is itt kúrálja a hangszálait. A barlang bejárata a II. kerületben a Pusztaszeri út 35. alatt található. (Árpád-hídtól 29-es busszal a Szemlő-hegyi barlang megállóig utazni, majd 100 m seta lefelé)

 

Akadálymentes tanösvény a Nagyréten

A tanösvény a Nagykovácsi út felőli parkolóból indul (amely a Hűvösvölgyi út felől a Nagyrét utcai kereszteződés előtt található, egy 70-es sebességkorlátozó tábla előtt kell rögtön jobbra lehajtani a bekötőútra.). Másfél kilometer hosszú, babakocsival körülbelül fél óra alatt járható be.

 

Budai arborétum

Egy gyönyörű ingyenes bemutatókert a XI. Kerületben a Villányi úton, illetve a Ménesi úton, 5 percre a Móricz Zsigmond körtértől. Hétfőtől péntekig az Alsó és Felső kert is látogatható este 6-ig, hétvégén csak az Alsó kert.

 

Millenáris, Csodák Palotája

Minden gyereknek, és minden felnőttnek kötelező, legalább egyszer, de többször is érdekes lehet. És nemcsak a kiállítás, hanem a változatos programok is, amelyekben a Millenáris általában bővelkedik. A Millenárison találtok játszóházat is (Millipop Mosolygyár).

 

Gellért-hegy

Citadella, Szabadság-szobor, Tabán. Ugye milyen rég voltunk itt?

 

Kopaszi gát

A Lágymányosi-öböl mentén húzódó népszerű pihenőhely területén kis éttermek, kalandpark, játszótér és játszóházak is működnek. Érdekesség, hogy a Kopaszi-gát átépítéséről szóló dokumentumfilm, Letűnt világ címmel a 2008-as Karlovy Vary-i filmfesztiválon elnyerte a legjobb dokumentumfilm díjat. (Nemes Gyula rendezte.) Ha megéheznénk, kipróbálhatjuk a Veranda étterem pizzáit, a Vakvarjú Beachbisztró kenyérlángosát, a Café Ponyvaregény villásreggeli ajánlatát vagy batyuszendvicseit (itt mini csúszda is van, és a közelben játszótér), és választott fogásunkat a Delirium belga söröző valamelyik finom nedűjével kísérhetjük le.

 

Gyógyfürdők, gyógyvizes strandok

 rudasfurdo.jpg

Franz Weiss: A Rudasfürdõ épülete 
Pest-Buda anno 1838. Tizennégy színes litográfia Vasquez Károly Buda és Pest szabad királyi várossainak tájleírása címû sorozatából. Összeállította: Rózsa György. 
Magyar Helikon/Corvina, Budapest, 1972, 6. kép.

 

Budapest a gyógyvizek városa, így szinte adja magát, hogy itt pihenjük ki a heti fáradalmakat. A gyerekek szervezetére még nincs jó hatással a gyógyvíz (14 éves kor alatt kormányrendelet tiltja, hogy gyógyvízben fürödjenek), így inkább papa és mama szökjön meg a nyüzsgő város elől ide. Vár a Gellért, a Lukács, a Király, a Rudas, a Császár, vagy a nyári időszakban a gyógyvizes strandfürdők: a Csillaghegyi, a Római, vagy a Pünkösdfürdői strand.

 

Aquincum

Római kori romok, múzeum, na és persze érdekes programok várják az ide látogatókat. Májusban a Floralia, a római tavaszünnep (gladiátor játékokkal, áldozatbemutatással, rabszolgavásárral), júniusban a Duna-nap (római gályával, vizes játékokkal, halas ételekkel), szeptemberben a Nimfa-ünnep (fotózkodás szatírokkal), októberben a Barbár családi nap (kelta hagyományokkal) lehet érdekes a családok számára. Amit nagyon tudok ajánlani, az a romok közt bemutatásra kerülő színdarab (összesen hat alkalommal júniusban és júliusban): ülni a többszáz éves meleg köveken, bevonódni a történetbe, miközben ránk alkonyul – megéri kipróbálni.

 

Az Óbudai Társaskör színháza

Az Árpád-híd tövében lévő Óbudai Társaskör hangulatos belső udvarában nyaranta csodás operákat, színdarabokat és koncerteket láthatunk és hallhatunk a szabad ég és az öreg gesztenyefák lombjai alatt.

 

 

PEST

pesti_nemzeti_szinhaz.jpg 

Franz Weiss: A pesti Német Színház épülete, 1808-1812 
Pest-Buda anno 1838. Tizennégy színes litográfia Vasquez Károly Buda és Pest szabad királyi várossainak tájleírása címû sorozatából. Összeállította: Rózsa György. 
Magyar Helikon/Corvina, Budapest, 1972, címlap.

  

Wekerletelep

A Kós Károly tér nemcsak a Barátok közt-ház miatt érdekes. A parkot pár éve felújították, két játszótér is várja a gyerkőcöket. A zenepavilonban nyáron vasárnap délutánonként ingyenes hangversenyt hallgathatunk a fűben elhelyezett padokról. A tér mellett találunk cukrászdát, kisboltot, bioéttermet, patikát. A tértől távolodva Wekerle sajátos sugaras utcáit, a jellegzetes házikóit figyelhetjük meg. A kispiac csütörtök esténként hangulatos termelői piaccá változik, ahol megtalálunk mindent, a sajttól a lángosig, a házi szörpöktől a vörösboros lilahagymás tönkölycipóig.

 

Fővám téri piac

Ha külföldi ismerősöm megkérne, hogy mutassam meg neki Budapestet, egy piacozás mindenképp lenne a programok között. Az egyik legizgalmasabb a Fővám téri, az alagsorban az egzotikus konyhát kedvelők Paradicsomával vagy Mekkájával:). Aki például házi sushit szeretne készíteni, itt minden alapanyagot megtalál.

 

MÜPA, Nemzeti Színház parkja, zikkurát

A MÜPÁ-ban nemcsak a felnőttek, a gyerekek is találnak maguknak műsort, az egészen kicsik Babakoncerten tombolhatják ki magukat – erre pár héttel előbb jelentkezni kell. A kicsik imádnak a zikkuráton szaladgálni, és a Nemzeti parkját is hamar felfedezik.

 

Füvészkert

A nyolcadik kerületben található parkot megújították, megszépítették, ne menjünk el mellette, térjünk be egy sétára.

 

Károlyi-kert

Budapest legrégebbi kertje, mely eredetileg a Károlyi-palotához tartozott. A belvárosban, az Astoriától néhány percre található. Ha valaki nem tud a létezéséről, nehezen fog csak úgy rátalálni erre az eldugott kis parkra. Viszont ha a Múzeum körúton elsétálunk a Ferenczy István utcáig, és befordulunk a sarkon, onnan már látszik is a főbejárata (egyébként minden oldalról, öt kapun keresztül is megközelíthető). A kert francia stílusú, sétálóutakat, virágágyakat, pálmákat, ivókutat, és egy kissé különös szökőkutat rejt. A kicsik is megtalálják számításukat a játszótéren. Nyaranta a PIM szervezésében kitűnő darabokat, kocerteket láthatunk és hallhatunk itt esténként.

 

Tropicarium

Egész évben nyitva van, vagyis kitűnő program rossz idő esetére is. Különlegessége a 12 méteres látványfolyosó, ahol karnyújtásnyira retteghetünk a körülöttünk úszkáló cápáktól. Hüllőket, kétéltűeket, majmocskákat, madarakat is láthatunk itt, az esőerdő részen pedig negyed óránként elered a trópusi eső.

 

Budapest Bábszínház

A 60 éves Budapest Bábszínház Közép-Európa legnagyobb bábszínháza. Nemcsak a gyerekeket, a felnőtteket is lekötik a bemutatott darabok, amelyeket a mai igényekhez igazodva rendeznek és állítanak színpadra a bábszínház munkatársai. A zenés produkcióknál ma már élőzenekar van a színpadon, és játszanak báboperát, bábmusicalt és klasszikus operettet is marionettekkel.

 

Margitsziget

A közkedvelt kirándulóhelyszínt azt hiszem, nem kell bemutatni senkinek. Mini állatkert, tavacska, óriási parkok, játszótér, stand is található itt. Ha van energiánk, fussunk egy szigetkört is, utána milyen jól esik nézni a fodrozódó Dunát.

 

Városliget

Hasonló népszerűségnek örvend a Városliget is: lehet állatkertezni, csónakázni, télen korcsolyázni, megnézni a Vajdahunyad várát, vagy egyszerűen csak sétálgatni.

 

Aquatikum

Az Újpesten található fürdőkomplexum előnye, hogy közel van, és nem kell messzire mennünk, ha vizes élményre vágyunk.

 

Gyógyfürdők, strandok

A pesti oldalon is találunk néhány szuper gyógyfürdőt, például ott van a Széchenyi, a Dagály, a Dandár, a nyári időszakban pedig a gyógyvizes strandfürdők, a Csepeli, a Palatinus, a Paskál.

 

 

BUDAPEST KÖRNYÉKE

 

Budakeszi vadaspark

Háziállatokat, vadon élő emlősöket és madarakat láthatunk a vadasparkban, és meghatározott időpontokban kisállat tréninget, illetve medve, bölény és farkas látványetetést is. A park igazán bababarátnak mondható: a göröngyös talajon nem egyszerű a közlekedés a városi babakocsikkal, azonban ingyen biztosítanak terepbabakocsit a látogatás idejére. A bejáratnál fűtött mosdót is találunk pelenkázóasztallal, továbbá van büfé és baba-mama kuckó fotellel, mikrohullámú sütővel, etetőszékkel és pelenkázóval fölszerelve.

 

Etyek

A hires és kedvelt tavaszi Pincefesztivált és őszi Kezes-lábos fesztivált felváltotta az Etyeki Piknik nevű rendezvény, melyet egy évben négyszer is megrendeznek az Újhegyen és a Szépvölgyben. Persze ezen alkalmakkor is meg lehet kóstolni és vásárolni a finom borokat, sajtokat, kézműves termékeket, és mindig jönnek nagyszerű muzsikusok is. Ezt a programot biztosan élvezni fogják nagyok is, kicsik is. Ha nem a Piknik idején látogatunk ide, a gyönyörű kilátás, a csend és a nyugalom, és a borospincék miatt akkor is élvezni fogjuk a falu szépségeit.

 

Alcsúti arborétum

Különösen kora tavasszal gyönyörű ez a Budapesttől negyven kilométerre található arborétum, amikor több hektáron át hóvirágmező borítja, de máskor is kellemes sétahelyszín az óriási fáknak, patakoknak, a szép parknak és a régi épületeknek, építményeknek köszönhetően. József nádor, az egykori tulajdonosa családi birodalomnak szánta ezt a parkot, minden jeles eseménykor fát ültetett ide, vagy valamilyen emléket állított a családtagnak.

 

Veresegyházi medveotthon

A medveotthonban medvéket és farkasokat láthatunk természetes élőhelyükhöz nagyon hasonló körülmények között, a park létrehozói legalábbis erre törekedtek. Egész évben, minden nap látogatható. A medvéket külön erre a célra készített hosszú nyelű fakanállal mézzel is megetethetjük!

 

Szentendre

szentendre.jpg 

Hegyi György: Szentendre

 

Romantikus séták helyszíne a Szentendrei sziget, de ha nem kettesben, hanem családosan jövünk, akkor is jól fogjuk érezni magunkat. Egy tipp: sokan ajánlják az Erm’s nevű éttermet, nemcsak a finom hamburgerek miatt (illetve a csülök is nagy specialitásuk), hanem a kisgyerekek számára kialakított Varázspadlása miatt is, amelyen kedvükre szaladgálhatnak, és telis-tele van játékkal.

 

Ócsa

Budapesttől kb. 30 km-re délre található ez a kisváros. Központjában egy 13. századi román/kora gótikus stílusú premontrei kolostor áll. A református templom eredetileg katolikusnak készült, a múlt század elején előkerült a fehér mészréteg alól a Szent László legenda részleteit ábrázoló freskó. A templom érdekessége, hogy a főhomlokzaton nincsen bejárat.

Ócsa másik nevezetessége a láp: a városka határában húzódó erdő izgalmas mocsárvilágot rejt. Tanösvényről csodálhatjuk meg az itt élő állatokat és növényeket. Mivel elég sok a szúnyog, inkább a kora tavaszi-késő őszi időszakban javasolt felkeresni. A parkolót megtalálni nem a legegyszerűbb feladat: a Bugyiba vezető út mentén, a falut elhagyva 1-2 km múlva egy éles jobbkanyar van, ezt követően párszáz meter múlva bal oldalon találjuk a parkolót a fák között.

 

Fót

Fót a fővárostól 12 km-re helyezkedik el északi irányban. Gróf Károlyi István és Ybl Miklós együttműködéséből két monumentális, nagyszerű épület született a városban. A sárga katolikus templom kettős tornyai mintha az égbe nyúlnának, fényes belső tere fölé pedig aranyozott kazettás mennyezet magasodik. A korábban épült kastély pedig hatoszlopos timpanonjával, klasszicista stílusával vonzza magára a tekinteteket, na meg óriási méretével is. A Somló-hegyen található a Fáy présház, ahol dicsérik az ételeket és a kilátást, viszont elég drága hely. Az étterem mögötti utca sarkán áll a Vörösmarty-kunyhó, ahol állítólag a hires Fóti dal született. A látottakat pedig egy finom kávé vagy sütemény elfogyasztása mellett is megbeszélhetjük, például az Ambrosia cukrászdában.

 

Vác

Ha vonattal érkezünk, az állomáson nézzük meg az ország első vasútvonalának emléket állító régi gőzmozdonyt: mert bizony, ez volt az első hazai vasútvonal végállomása. A város gyönyörű barokk főtérrel büszkélkedhet, a Március 15. tér-rel. Mindenképpen nézzük meg a Káptalan utcát és régi házait is. A főtér másik végében ha a régi városkapu romjai alatt áthaladunk, hamarosan a Váci Fegyház és Börtön épülete tűnik fel, melynek létrehozását Mária Terézia rendelte el. Az ő számára épült egy diadalív is, a Bécs felé vezető út felett. Ha itt balra fordulunk, a Duna partjára jutunk, ahol jót sétálhatunk a hangulatos sétányon. Rengeteg nevezetesség található még Vácott, amit felsorolni itt képtelenség lenne, mindenképpen ajánlott még például a Hegyes torony és római kori falmaradványok, a Szentháromság-szobor és a klasszicista stílusú bazilika megtekintése, a Gombás-patak és a fölötte átívelő barokk kőhíd, a Hétkápolna és a mögötte eredő forrás, illetve az Ártéri Tanösvény felkeresése.

 

Visegrád

visegrad.jpg 

Id. Markó Károly: Visegrád

 

Visegrád büszkesége a 13. században épült Fellegvár, ahol 200 éven át őrizték a Szent Koronát, és itt volt a hires visegrádi királytalálkozó is. A Várhegy tetején álló építmény minden irányból messziről látszik. Belső termeiben kiállításokat tekinthetünk meg. Ha Visegrádon járunk, ne hagyjuk ki a bobpályát sem! Fáradt lábainkat az erdei strandfürdőben pihentessük, vagy tempózhatunk is velük a 33 méteres úszómedencében. Sétálhatunk a Duna-parton, ha pedig épp júliusban járunk arra, nézzünk be a Visegrádi palotajátékokra.

 

Dobogókő

 dobogoko.jpg

Sík Zoltán Nándor: Dobogókő

 

A kilátóból 700 méteres magasságból a Dunát, illetve a Pilis és a Dunazug hegység csúcsait láthatjuk, jó időben akár a Tátra láncait is. A hegygerincen végigsétálva a Napút-kilátóhoz érünk, innen is csodás a kilátás, akár a visegrádi fellegvár is látszik. Ha a központi kilátóból kelet felé haladunk, a Zsindelyes büféhez érünk, melyet Makovecz Imre tervezett. Emellett található az ország első sípályája. A Walden hotel korábban jezsuita központ volt. Étterme a Vargánya Bisztró és Étterem, melynek kertjében ősfák állnak. Itt is érdemes sétálni egyet, és persze ha már itt vagyunk, akár meg is ebédelhetünk: egyebek mellett gomba- és vadételek széles választéka várja az idelátogatót, és van eteteőszék, partedli és műanyag evőeszköz is a gyerekek számára.

 

Határréti víztározó

Dobogókőre tartva érdemes megállni ennél a szép tónál, mely Pilisvörösvár és Pilisszántó között kb. félúton található. Nemcsak azoknak érdemes itt lecövekelni, akik “pontyra mennek” – bár ők sem fognak csalódni –, a szép környezetre, nyugalomra vágyók is megtalálják itt a számításukat. A vízparton több tűzrakóhely is található, itt lehet sütni-főzni, majd a faasztalok mellett elfogyasztani, amit fogtunk/hoztunk.

 

 

Gyerekbarát éttermek és kávézók 

És végezetül itt találjátok a TOP 7 étterem és TOP 5 kávézó gyerekekkel listáját: http://www.diningguide.hu/toplistak/etterem-informacio-5497

 

 

Kellemes kirándulást!



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 1
Heti: 27
Havi: 89
Össz.: 27 598

Látogatottság növelés
Oldal: Papás-mamás (-babás)
Család-bazár - © 2008 - 2024 - csalad-bazar.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen adja a tárhelyet, és minden szolgáltatása a jövőben is ingyen ...

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »